Порошенко підписав закон про аудит фінансової звітності2018-03-07

Президент Петро Порошенко підписав закон України №2258-VІІІ "Про аудит фінансової звітності та аудиторської діяльності".

Про це повідомляється на офіційному сайті президента.

Закон визначає правові засади аудиту фінансової звітності, здійснення аудиторської діяльності в Україні, врегульовує відносини, що виникають при її здійсненні, та приводить норми національного законодавства у сфері аудиторської діяльності у відповідність із законодавством Європейського Союзу.

Реалізація Закону дозволить гармонізувати національне законодавство у сфері аудиту фінансової звітності й аудиторської діяльності із законодавством Європейського Союзу у відповідній сфері, сприятиме розвитку аудиторської діяльності в Україні, а також забезпечить покращення інвестиційної привабливості національної економіки.

Згідно з документом, пропонується, зокрема створити Орган суспільного нагляду (складається з Ради нагляду за аудиторською діяльністю та Інспекції із забезпечення якості), який насамперед буде здійснювати контроль за якістю аудиторських послуг, що надаються підприємствам, які становлять суспільний інтерес.

Крім того, будуть підвищені вимоги до аудиторів, що надаватимуть послуги підприємствам, які становлять суспільний інтерес, з метою позабюджетного фінансування діяльності із забезпечення якості аудиторських послуг запроваджуватиметься механізм фінансування діяльності Органу суспільного нагляду та Аудиторської палати України, який передбачає сплату фіксованого внеску та змінної складової за договорами обов’язкового аудиту.

Законом також встановлюється новий порядок атестації аудиторів, для забезпечення гарантій високого рівня їх знань; запроваджується механізм страхування професійної відповідальності аудиторів перед третіми особами.

Відповідно до норм Закону пропонується створити Аудиторську палату України, як професійну самоврядну організацію, яка забезпечуватиме реалізацію значної частки функцій з регулювання професійної діяльності аудиторів. Також буде скорочено кількість реєстрів з п’яти до одного та створено єдиний реєстр аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, у зв’язку з чим буде зменшено витрати аудиторських компаній на навчання та сертифікацію в різних регуляторних органах.

Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року та вводиться в дію з 1 жовтня 2018 року, крім положення, що стосується змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке набирає чинності через 12 місяців з дня набрання чинності цим Законом.

Нагадаємо, Верховна Рада 21 грудня 2017 року ухвалила закон "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність", яким приводяться норми національного законодавства у сфері аудиторської діяльності у відповідність з законодавством ЄС.

 
10 листопада - Міжнародний день бухгалтерії. Зі святом, колеги! 2017-11-10

 
Порошенко підписав закон про приведення бухгалтерського обліку до світових стандартів2017-10-28

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №2164-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (щодо удосконалення деяких положень).

Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Без перебільшення, це вагомий крок до наближення діяльності українських підприємств до світових стандартів у сфері ведення бухгалтерського обліку і формування фінансової звітності», – написала вона. Разом з тим на сайтах Президента та Верховної Ради наразі немає інформації про підписання документа. На своєму офіційному сайті Ніна Южаніна зазначає, що цей закон, ухвалений Верховною Радою 5 жовтня 2017 р., включено Кабінетом Міністрів до переліку законопроектів у сфері європейської інтеграції Україні, прийняття яких забезпечить належне виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, законом передбачено включення частини засадничих положень нової Директиви 2013/34/ЄС до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». У подальшому виконання вимог Директиви 2013/34/ЄС планується забезпечувати поступово шляхом розробки, прийняття та впровадження нормативно-правових актів – насамперед внесення змін до положень (стандартів) бухгалтерського обліку.

Прийняття й набрання чинності цим законом є черговим кроком до створення сприятливого бізнес-клімату в Україні, оскільки наблизить діяльність українських підприємств до світових стандартів у сфері ведення бухгалтерського обліку і формування фінансової звітності. Як повідомляла прес-служба Мінфіну, згідно з документом вносяться такі зміни:

нові терміни, зокрема «витрати», «доходи», «звітний період», «звіт про платежі на користь держави» в частині суб’єктів, які подають цей звіт, «звіт про управління», «власний капітал», «таксономія фінансової звітності» та «підприємства, що становлять суспільний інтерес», «чистий дохід від реалізації продукції», а інші терміни пропонується використовувати у значеннях, визначених національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в державному секторі та міжнародними стандартами фінансової звітності, введеними в дію відповідно до законодавства, в залежності від того, які з наведених стандартівзастосовуються підприємством;

визначено, що незначні недоліки, виявлені в первинних документах, не є підставою для невизнання господарської операції; для цілей бухгалтерського обліку встановлено критерії віднесення підприємств до мікропідприємств, малих, середніх та великих підприємств відповідно до положень Директиви ЄС № 2013/34/ЄС;

підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, складають фінансову звітність за МСФЗ;

дію закону поширено на операції з виконання бюджетів та складання фінансової звітності про виконання бюджетів з урахуванням бюджетного законодавства; уточнено період складання проміжної фінансової звітності з метою забезпечення однозначності у визначенні періоду, за який вона складається;

дозволено не складати консолідовану фінансову звітність малим групам, які відповідають критеріям, передбаченим цим законопроектом;

удосконалено порядок подання та оприлюднення фінансової звітності, передбачивши її подання підприємствами, що застосовують МСФЗ, в єдиному електронному форматі, а також зобов’язавши підприємства надавати копії фінансової звітності за запитом юридичних та фізичних осіб відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»;

мікро- та малі підприємства звільнено від подання звіту про управління.

Для середніх підприємств передбачити невідображення у звіті про управління, так званої нефінансової інформації.

 
У нас Ювілей! 20 років успіху!2017-10-10

Сьогодні, 10 жовтня 2017 року, нашій Аудиторській компанії «Рада-аудит» - 20 років! Це багато чи мало? Пам’ятаю, коли я під час зустрічі з керівником заводу «Арсенал» сказала, що сьогодні нашій компанії виповнилося 9 років, він відповів, що Арсеналу вже 250 років! Літопис підприємства роблять люди, колектив. За цей час було багато великих та маленьких перемог та досягнень, хоча були й труднощі, розчарування. Як було складно на етапі становлення, коли треба було осягнути водночас кардинальні податкові реформи, бухгалтерські революції та зуміти допомогти нашим клієнтам це опанувати. Робота захоплює. Колектив зростав, змінювався кількісно та якісно. Хтось пішов, бо був повен планів створити власний бізнес, когось переманили наші ж клієнти – це звична ситуація в аудиторських фірмах. І знову пошуки, і знову навчання, створення умов для професійного росту, мотивація. Команда завжди є запорукою успіху в бізнесі, в аудиті – особливо. Наразі в компанії працюють люди, яких можна назвати згуртованим колективом однодумців, що сповідують цінності компанії – професійність, чесність, порядність,ентузіазм. Це надихає. Я вдячна всім, хто працював та зараз працює у Раді-аудит, а також всім, хто були та є нашими клієнтами. Я дуже ціную нашу співпрацю. Особливо вдячна своїй родині, яка є моєю підтримкою та надійним помічником. Мій чоловік та обидві доньки, працюючи довгий час у нашій компанії, докладають багато зусиль, щоб Рада-аудит була не тільки стабільною, а й продовжувала розвиватися, адже ми не збираємось зупинятись на досягнутому. Ми й надалі будемо вдосконалюватись. Махатма Ганді: Кращий спосіб знайти себе – це розчинитися в служінні іншим.